Bariérová antikoncepce pro ženy


Účinná, Bezpečná, Bez hormonů


Jak se používá FemCap?

Zavádění

FemCap se zavádí hluboko do pochvy na děložní čípek. Žena si jej může zavést i několik hodin před stykem, nejméně však 15 min. Sexuální vzrušení totiž způsobí zvětšení velikost pochvy a pak nelze pesar správně nasadit. Jeho zavádění je však snadné a rychlé. V pochvě může být FemCap zaveden nejdéle 48 hodin.

Před zavedením

Před vložením FemCapu do pochvy doporučujeme provést samovyšetření, kterým zjistíte vzdálenost vašeho děložního čípku od poševního vchodu. Tím zjistíte, jak hluboko musíte umístit FemCap. Vložte prst do pochvy a dotkněte se děložního čípku. Nahmatáte ho na konci pochvy jako něco tužšího s malým otvorem uprostřed. Děložní čípek je váš cíl a určuje jak je třeba FemCap umístit. Než FemCap poprvé použijete, zkuste si ho několikrát cvičně nasadit a vyjmout.

Nasazení

Nejsnáze FemCap nasadíte ve stoje s jednou nohou zvednutou a opřenou, ve dřepu, nebo v leže. Pro zvýšení ochrany před početím, lze FemCap kombinovat se spermicidem. Doporučujeme přírodní spermicid Contragel Green.

Na okraj FemCapu aplikujte malé množství spermicidu (cca 1 čajová lžička). Naneste jej do důlku a v tenké vrstvě po vnějším okraji, s výjimkou míst, kde prsty svíráte pesar. Zabráníte tak jeho vysmeknutí při vkládání.

Převraťte pesar na druhou stranu a naneste spermicid do žlábku mezi lemem a vypouklou částí.

FemCap umožňuje opakovaný styk, aniž by bylo nutné ho vyjímat a znovu zavádět. Spermicid je však potřeba aplikovat do vagíny při každém opakovaném styku. Na ukazováček naneste opět malé množství spermicidu a vložte jej co nejdál do vagíny.

Zmáčkněte FemCap ze stran palcem a prostředníčkem do zploštělého tvaru. Nasměrujte jej do pochvy stranou, která má větší okraj. Existují však ženy, kterým se podaří nasadit FemCap lépe, pokud jej vsunou do pochvy nejdřív stranou s kratším okrajem. Je to způsobeno rozdílností anatomické stavby vaginy každé ženy. Proto doporučujeme vyzkoušet oba způsoby.

Jednou rukou rozevřete stydké pysky a druhou vložte zploštělý FemCap do pochvy, jak nejdál můžete.

Po vložení uvolněte stisk. Femcap se rozevře a vy jej ukazováčkem zasunete až na konec pochvy. Následným zatlačením na vypouklou část uprostřed FemCapu jej správně umístíte na děložní čípek.

Prstem zkontrolujte, zda je FemCap správně přisátý ke stěnám pochvy. Vznikne tak podtlak, který zabrání jeho pohybu.

Kontrola správného nasazení

Okraje správně zavedeného FemCapu lnou ke stěnám pochvy. Když zatlačíte prstem na střed zavedeného FemCapu, lehce se prohne a pod vypouklou částí nahmatáte pevnější čípek. Pokud se Vám pod tlakem prstu celý vršek prohne, nesedí FemCap dobře na čípku a je třeba jeho nasazení upravit. Správně nasazený FemCap není v těle ženy cítit.